Struktura pełna zalet, czyli jak zbudowane są płyty warstwowe

Uświadomisz sobie, sporo

Od kiedy płyty warstwowe stały się popularne, systematycznie zdobywają sobie coraz istotniejszą rolę w polskim budownictwie. Kiedy uświadomisz sobie, jak wiele zalet posiadają, ich rosnąca popularność z pewnością przestanie Cię dziwić. Przede wszystkim warto podkreślić ich szczególne właściwości termoizolujące. Badania wykazały, że płyty warstwowe mają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła spośród wszystkich materiałów dostępnych na rynku, dzięki czemu doskonale chronią wnętrz budynków przed niską temperaturą.

Te niesamowite parametry wywodzą głównie

Płyty stanowią też bardzo dobrą izolację przed wiatrem i wilgocią. Te niezwykłe właściwości wynikają przede wszystkim z ich charakterystycznej budowy. Płyty składają się z kilku warstw, z których pierwszą, najbardziej zewnętrzną stanowi metalowa blacha, zaś kolejne - rdzeń izolujący. Blacha wykonana jest zwykle z ocynkowanego metalu dodatkowo pokrytego powłoką organiczną. Na rdzeń izolujący mogą składać się różne materiały, zwykle jest to jednak twarda wełna mineralna, styropian lub poliuretan. Tak skonstruowana płyta stanowi doskonałą ochronę przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. Warto zaznaczyć także, że płyty warstwowe to bardzo uniwersalny materiał.

Mamy możliwość pełnić funkcję je

Do dyspozycji klientów są płyty ścienne i płyty dachowe. Dzięki przystosowaniu ich do konkretnego zastosowania, płyty są bardzo proste w montażu i wygodne w transporcie. Możemy wykorzystywać je zarówno przy wznoszeniu ogromnych hal, jak i niewielkich altanek, zależnie od potrzeb konkretnej inwestycji. W każdym przypadku płyty sprawdzają się równie dobrze.