Mocne konstrukcje stalowe w budownictwie wielkich obiektów.

Hale stalowe, które przeważnie spełniają funkcje magazynów bądź pomieszczeń produkcyjnych to zazwyczaj lekkie konstrukcje, powstające przy użyciu płyt warstwowych. Pomimo że nazywa się je lekkimi, w rzeczywistości są to konstrukcje solidne i bardzo wytrzymałe o czym należy pamiętać. W rzeczywistości pojedyncza płyta warstwowa jest dość duża i tyleż waży, dlatego w montażu muszą uczestniczyć przynajmniej dwie osoby.

Konstrukcje stalowe, jakie tworzą płyty warstwowe, powstają szybciej niż budynki wznoszone przy użyciu tradycyjnych materiałów budowlanych i takich samych metod budowania. Ponieważ przy dużych obiektach budowa zajmowałaby niekiedy nawet i kilka lat, zastosowanie płyt jest nawet wskazane, gdy liczy się czas. Co prawda sam montaż poszczególnych płyt zajmuje chwilę, to później nie trzeba już martwić się o ocieplanie itp., ponieważ są to elementy wbudowane w płytę.

Budownictwo z płyt warstwowych jest stosunkowo nowym zjawiskiem, dlatego mogą się rodzić pewne wątpliwości związane na przykład z tym, czy takie płyty są w stanie zapewnić wewnątrz budynku takie same parametry cieplne i izolacyjne, jak budynki wznoszone w tradycyjny sposób. Otóż jeśli wybierzemy płyty z rdzeniem poliuretanowym, możemy być pewni, że parametry techniczne budynku przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Poliuretan jest materiałem niezwykle wytrzymałym i działającym jednocześnie jak klej, dlatego nie ma potrzeby dodawania kleju podczas łączenia warstw płyty. Ponadto poliuretan świetnie izoluje budynek przed zimnem i przed upałem, co pozwala sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzowaniu budynku.