Gdzie kupić, jak przechowywać płyty warstwowe i co o nich warto wiedzieć?

Decyzje podjęte

W ostatnim czasie popularność, jaką cieszą się płyty warstwowe zdecydowanie wzrosła. Sporo mówi się o tym, jak je montować i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają, brakuje jednak fachowych artykułów mówiących o tym, w jaki sposób najlepiej dobierać i kupować płyty. Tymczasem to właśnie decyzje podjęte na etapie zakupu w dużej mierze rzutują na to, jak będzie przebiegała nasza praca z płytami i jak stabilna będzie konstrukcja, którą wykonamy.

Nabywanie płyt wprost wytwórcy

Podstawowe pytanie w takiej sytuacji brzmi : "Gdzie kupić płyty?". Sklepów, które mają je w swojej ofercie zdecydowanie nie brakuje, warto jednak sprawdzić, czy w naszej okolicy nie działa jakiś zakład produkujący płyty. Kupowanie płyt bezpośrednio od producenta jest ze wszech miar korzystne - nie tylko pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale daje nam także dostęp do szerszego asortymentu płyt.

Ciężar płyt ściennych zanadto spory

Przy zakupie warto zorientować się, czy producent nie oferuje docinania płyt pod wymiar. Oszczędzi nam to mnóstwo pracy i kłopotów, związanych chociażby z transportem. O ile ciężar płyt warstwowych nie jest zbyt duży i nie przysparza nam większych problemów, o tyle duże wymiary płyt mogą być już nieco problematyczne. Konieczność zamawiania specjalistycznego transportu może okazać się bardzo kłopotliwa.

Właściwie przykład, płyty

Kiedy wybierzemy i kupimy płyty, warto zorientować się jeszcze, jak przechowywać płyty warstwowe. Nie każdy wie na przykład, że płyty są stosunkowo podatne na odkształcenia. Układając je niedbale, na nierównym podłożu, możemy trwale je uszkodzić i sprawić, że będą zupełnie nieprzydatne.