Z płyt warstwowych można stawiać też proste konstrukcje, np. wiatę

Wybierając budyneczek choćby wiatę płyt

Bardzo często nasze pomysły i projekty nie zostają zrealizowane z powodu zbyt wysokich kosztów. W związku z tym albo odstępujemy od planów, albo decydujemy się na tańsze rozwiązanie, co nie zawsze wychodzi nam na dobre. Decydując się na budynek czy nawet wiatę z płyt warstwowych nie musimy rezygnować z solidności, którą da się osiągnąć po przystępnych kosztach.

Rutynowo prefabrykowane elementy wiążą

Płyty obornickie wykorzystuje się w różnych przedsięwzięciach. Zwykle te prefabrykowane elementy kojarzą się nam z wielkimi halami produkcyjnymi, magazynami, fermami drobiu, hipermarketami, salonami samochodowymi, giełdami rolno-spożywczymi. Tymczasem płyty warstwowe mogą być z powodzeniem używane również w małych, indywidualnych projektach typu wiata, garaż, warzywniak.

Krótko ujmując: prostota

Kompozyt odznacza się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, choć wiaty to akurat nie dotyczy (chyba że ją dokładnie zabudujemy, ale wtedy nie będzie już wiatą). W obiektach tego typu liczą się: solidność, odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, względna wytrzymałość mechaniczna. Krótko rzecz ujmując: prostota, która nie jest pozbawiona zalet bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Montaż płyt warstwowych nieprosty, wymaga

Budując wiatę, nie trzeba wykonywać głębokich fundamentów. W przypadku tak małych i lekkich obiektów wystarczy tylko uporządkować i wyrównać teren. Montaż płyt obornickich nie jest skomplikowany, lecz wymaga pewnych umiejętności. Ich brak może się przyczynić do uszkodzenia panelu w trakcie montażu (np. zarysowania lakieru lub powłoki organicznej, co skończy się niechybnie korozją).